Lesnické pletivo

Jedním z druhů pletiv je tzv. lesnické pletivo. Již název naznačuje jeho využití. Pojďme si ho více přiblížit.

O lesnickém pletivu

Lesnická pletiva mají nejčastěji čtvercovou síť ve svislo-vodorovném směru. V dolní části je tato síť hustší, což je uděláno kvůli tomu, aby se zamezilo průchodu drobné zvěři.
Lesní pletivo se vyznačuje rozvrstvením drátu takovým způsobem, který umožňuje co největší ochranu před drobnou zvěří (např. zajíci), ale také před spárkatou zvěří a jeleny.
Životnost pletiva ovlivňuje jeho konstrukce a také šíře drátu, ze kterého je pletivo vyráběné. Proto volte vždy co nejsilnější drát.

Pozinkování lesnických pletiv

V dnešní době se velmi často přistupuje k pozinkování pletiva, díky čemuž pletivo odolává korozi a prodlužuje se tak výrazně jeho životnost.
A co si představit pod pojmem pozinkování? Jde o nanesení vrstvy zinku na povrch ocelových výrobků. Zinek chrání nejen proti korozi, ale i proti dalšímu mechanickému a chemickému poškození.
Ochrana všaktrvá jen do rozpuštění zinkové vrstvy a tak záleží na síle vrstvy.

Rozlišujeme ještě zinkování:

• galvanické: Představuje elektrolytický děj, při které se na elektrovodivé materiály elektrochemicky sloučí se zinkem.
• žárové: jde o speciální techniku pokovování ponorem. Zinek díky tomuto ponoru vytvoří pevný a nepropustný povlak s dlouhodobou životností.

Nabídka reklamy:

Místo pro vaši reklamu - 1200 Kč/rok - Množstevní sleva 50%

Prodejce pletiva

Ploty-pletivo-oplocení

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme poplastované pletivo, veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment. Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.