Montáž pletiva

Pokud přistupujete k montáži lesního pletiva, musíte nejdříve instalovat sloupky a až poté se pustit do samotné montáže pletiva.

Instalace sloupků

Při instalaci sloupků je třeba vycházet ze specifik a podmínek prostředí, do kterého chcete lesní pletivo instalovat. Sloupky jsou nejčastěji vyráběné ze dřevěných kuláčů s průměrem kolem 100 mm a z odpadového řeziva.
Sloupky se vsunují do vyvrtaných děr. Někdy se také zatloukají strojním zatloukačem.

Musíte také zajistit tlak i ve směru kolmo na oplocení. To se dělá podle specifik povětrnostních vlivů konkrétního místa. Lesní pletivo je možné instalovat také v kamenitých terénech.

Montáž pletiva

Lesní pletivo se montuje na dřevěné sloupky pomocí hřebíků. Ty mají délku 80 mm. Využít můžete i telegrafických svorek s délkou 32 mm.
Nejdříve si balík pletiva rozviňte podél sloupů. Kraj se musí postavit do svislé polohy, ve které se přitluče 10 – 15 svorkami na počáteční krajový sloupek. Je nutné docílit dostatečné pevnosti, takže svorkami skutečně nešetřete. Přibíjí se i na další sloupky. Průměrně by mělo vycházet tak šest až osm svorek na sloupek.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Balíky se na sebe napojují navázáním vodorovných drátů. Uzlíková pletiva jsou vyráběná z různých materiálů, nejčastěji jde o žárově zinkovaný drát. Díky tomu je drát měkký a dobře se s ním manipuluje. Pletivo se vypíná pomocí napínací zámečnické ráčny a uchycovacích přístrojů. Ušetří to mnohou práci. Pokud však tyto přístroje nemáte k dispozici, můžete to udělat ručně. Ovšem počítejte s horším estetickým dojmem.
Montujete-li pletivo už k poslednímu sloupku, zafixujte ho ke sloupku svorkami. Zbytek pletiva ustřihněte.
Je třeba vymyslet ještě vstup do oplocené zahrady. K tomu se nejčastěji používá oboustranný žebřík, který zabrání přechodu divoké zvěře.

Nabídka reklamy:

Místo pro vaši reklamu - 1200 Kč/rok - Množstevní sleva 50%

Prodejce pletiva

Ploty-pletivo-oplocení

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme poplastované pletivo, veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment. Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.